Tuncer Bakırhan’dan AKP örgütlerine çağrı: Kendi genel merkezlerine protesto faksları göndermeli, bu gaspa dur demeliler

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Yüksekova Belediyesi’nin borcu büyükşehir belediyelerinin borçları ile neredeyse aynıdır. Bu enkazı görmeyenler, ‘Bu belediyelere kayyım atayacağız’ diyorlar. Bu halkın evlatlarını kayyımla yıldıramazsınız” dedi. Bakırhan, “AKP Hakkari İl Örgütü, Yüksekova İlçe Örgütü, kendi genel merkezlerine protesto faksları göndermeli, bu gaspa dur demeliler. Bu kayyım, bu gasp, sadece DEM Parti’lilere atanmış bir vahşet değildir. Kürtlere, onurlu Türkiye halklarına da atanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanması sonrası kentte ziyaretlerini sürdüren Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar ve beraberindeki heyetle Yüksekova Belediyesi’ni ziyaret edip, esnafla sohbet etti.  

Bakırhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayyım atanmasına tepki göstererek, “Hiçbir Kürt bunu kabul etmemeli. AKP Hakkari İl Örgütü, Yüksekova İlçe Örgütü, kendi genel merkezlerine protesto faksları göndermeli, bu gaspa dur demeliler. Bu kayyım, bu gasp, sadece DEM Parti’lilere atanmış bir vahşet değildir. Kürtlere, onurlu Türkiye halklarına da atanmıştır. Bu kayyım belasını hep birlikte def edeceğiz” dedi.

Bakırhan, “Yüksekova Belediyesi’nin borcu büyükşehir belediyelerinin borçları ile neredeyse aynıdır. Bu enkazı görmeyenler, ‘Bu belediyelere kayyım atayacağız’ diyorlar. Bu halkın evlatlarını kayyımla yıldıramazsınız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir