iQOO 13’ün neredeyse tüm özellikleri ortaya çıktı

iQOO‘nun merakla beklenen amiral gemisi iQOO 13 serisinin bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Henüz cihazlarla ilgili fazla detay bulunmamakla birlikte, bazı erken sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Smart Pikachu adlı bir kaynak, Weibo’da iQOO 13’ün şarj ve batarya özelliklerine dair bazı bilgiler paylaştı.

Bu kaynağa göre, iQOO 13, 6000mAh batarya kapasitesine ve 120W şarj desteğine sahip olacak. Bu, geçen yılın iQOO 12 modeline göre 1000mAh’lik bir artış anlamına gelirken, şarj kapasitesi aynı kalıyor.

iQOO 13’ün neredeyse tüm özellikleri ortaya çıktı

Bu detaylar dışında, sızıntı daha fazla bilgi sunmuyor. Ancak, aynı kaynağın önceki bir sızıntısında, telefonun, gelişmiş yapay zeka yeteneklerine sahip özel Oryon CPU çekirdekleri ve geliştirilmiş bir NPU içeren Snapdragon 8 Gen 4 SoC tarafından destekleneceği belirtilmişti.

iQOO 13‘ün standart ve Pro olmak üzere iki varyantla gelmesi bekleniyor. Standart modelin 1.5K çözünürlükte düz bir ekranla, Pro modelin ise 2K çözünürlükte kavisli bir ekranla sunulacağı tahmin ediliyor.

Bu, iQOO 12 serisinin ekran düzeniyle uyumlu olup bu konuda büyük değişikliklerin olmadığını gösteriyor. Ayrıca, sızıntı her iki modelin de Samsung ve yerli Çinli üreticilerden, muhtemelen BOE’den temin edilen ekranlar kullanacağını öne sürüyor.

iQOO 13 serisinin lansman tarihi hakkında net bir bilgi olmasa da, Snapdragon 8 Gen 4’ün Ekim 2024’te piyasaya çıkması beklenen tarih öncesinde tanıtılması olası görünmüyor. Yeni akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir